Centrum Labyrint z.s.

Palackého 134 - Národní dům
738 02 Frýdek-Místek
+420 604 999 983
Staň se pěstounem
Přemýšlíte o tom, že byste se stali pěstouny?

Pokud uvažujete o tom, že byste se stali pěstouny, připravte se na to, že to nebude jednoduchý proces a může se Vám zdát i poměrně dlouhý (může trvat rok i déle)., ale určitě na to nebudete sami. Proces schvalování pěstounské péče probíhá v současnosti v každém kraji trochu jinak, určitě vás ale čeká:

  • Navštívit sociální odbor, oddělení náhradní rodinné péče, kde sdělíte svůj záměr, získáte další informace a převezmete si formuláře k vyplnění. Po vyplnění formulář směřuje ke krajskému úřadu.
  • Návštěva sociálního pracovníka u vás doma, za účelem vypracování posudku o vaší situaci.
  • Posouzení psychického stavu všech členů vaší rodiny, tedy i dětí, psychologem.
  • Příprava na pěstounskou péči v celkové době 48 h pro pěstouny na dlouhodobou péči, 72 h pro pěstouny na přechodnou dobu (často ve formě víkendových školení).
  • Závěrečné posouzení psychologem, kdy se zpravidla dohodnete, jakým dětem jste schopni poskytnout péči (věk, hendikep.....), zda jste prošli procesem s doporučením (případně zda vám doporučili odklad nebo vás neschválili).

Pokud chcete vědět více a poslechnout si co o pěstounství říkají sami pěstouni v rámci kampaně Dejme dětem rodinu krajského úřadu Moravskoslezského kraje a dalších zapojených organizací, klikni zde.

Dalším zdrojem informací pro vás mohou být i stránky Ministerstva práce a sociálních věcí klikni zde.

Pokud máte raději osobní kontakt a chcete se podívat, jak to u nás vypadá a kdo pěstouny provází, tak nám napište či zavolejte, My se těšíme na vaši návštěvu.

Centrum Labyrint z.s

Služby pro rodiny s dětmi

Email

info@centrumlabyrint.cz

Telefon

+420 604 999 983

Adresa provozovny

Palackého 134 -Národní dům 
738 02 Frýdek-Místek

naši partneři

©️
2015 -
2024
Centrum-Labyrint 
Služby pro rodiny s dětmi
envelopephonemap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram